Moje inspirace: Jan Scholz

 

 

O čem by měl být můj první příspěvek na blogu? Nic zásadního světu sdělit nechci, deníček s mými experimenty v temné komoře přijde později, tak co třeba o tom, co mě inspiruje, kdo mě baví a čí práce je pro mne zajímavá?

První jméno, které mě napadlo, je Jan Scholz. Na instagramu, ale i jinde známý pod nickem @micmojo. Je původem z Německa, ale vyrůstal v Belgii, kde dodnes nejčastěji působí. K analogu se přiklonil ve chvíli, kdy mu digitál přestal stačit. Prostě si řekl, že s digi aparátem a photoshopem se už naučil vše. Navíc, jako asi každý, prý má rád ten jiný vzhled filmových fotografií. Nejčastěji scanuje, ale příležitostně i zvětšuje, a s nascanovanými fotografiemi provádí jen základní úpravy (úrovně, křivky, tonalita a samozřejmě retuš prachu, nic víc)

Moc stejně schopných fotografů pracujících postaru, tzn. analogově, jsem na svých toulkách internetem nepotkal. Ale tenhle patří mezi ty nej! V jeho podání jsou portréty plné citu, slečny ani v nejerotičtějších pózách nepůsobí lacině, a fotografie postrádají technických chyb. Jasně, jde jen o scany negativů, ale není to fuk? Obsah je důležitější, a tady, stejně jako u mnohých dalších, rád přimhouřím oko:-) Nedokáži jeho tvorbu nikterak odborně popsat a rozebrat, raději jukněte na jeho fotografie zde, na jeho webu, nebo nejlépe na jeho flickru.

 

Tak….snad to není můj poslední post:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *